Kirish-tarqatish moslamalari mustahkam asosli neytralli tarmoqlarda 50 Gts chastotali uch fazali o'zgaruvchan tokning 380/220 V kuchlanishli elektr energiyasini qabul qilish, taqsimlash va o'lchash uchun, haddan tashqari yuklanishlar va qisqa tutashuvlar paytida liniyani himoya qilish uchun, shuningdek kam uchraydigan (soatiga 6 martagacha) ishlamoqda, yoqish va o'chirish. ASUs TN-S, TN-C, TN-C-S topraklama tizimlarida foydalanish uchun ishlab chiqariladi. Ular sanoat va fuqarolik qurilishida turar-joy va jamoat binolari uchun ishlatiladi.
O'chirish liniyalaridagi elektron to'xtatuvchilardan va sug'urta aloqalarining nominal toklari elektr dizaynini ishlab chiqishda tanlanadi va simlar sxemasida ko'rsatilgan. VRU-8505 kirish va tarqatish moslamasining tuzilishi normal kuchlanish yo'qolganda va 220 Vgacha bo'lgan kuchlanishli tarmoqlarda foydalanish uchun mo'ljallangan yorug'lik va elektr jihozlari zaxirasiga avtomatik o'tish uchun AVR shitlarini o'z ichiga oladi.
Foydalanish shartlari:
Balandligi 2000 m dan oshmasligi kerak; Atrof-muhit harorati +1 dan + 40 ° S gacha; Atrof muhit portlovchi emas, metallarni va izolyatsiyani yo'q qiladigan agressiv gazlar yoki bug'larni o'z ichiga olmaydi. Shit yig'ilishi shikastlanmasdan 10 kA qisqa tutashuvli tokka bardosh beradi. Himoya darajasi - GO40 14254-96 bo'yicha IP40 va IP54.
Xususiyatlari va afzalliklari:
VRU8505-ni loyihalashda energiya tejash bo'yicha Moskva hukumati qarorining talablari hisobga olindi, qoldiq oqim qurilmalari (RCD), elektr energiyasini iste'mol qilishni avtomatlashtirish tizimi (ASUE) joriy etildi, GOSTlar va PUE-7 talablari, turar-joy binolari uchun elektr loyihalarini tahlil qilish natijalari uylarga hisobga olinadigan elektr o'tkazgichlarining yagona sxemalarini yaratishga imkon berdi, ommaviy qurilish, shuningdek, Moskva qurilishida bunday qurilmalarni ishlab chiqish va amalga oshirishda ko'p yillik tajriba bor.

Вводно-распределительные устройства предназначены для приема, распределения и учета электрической энергии напряжением 380/220В трехфазного переменного тока частотой 50 Гц в сетях с глухозаземленной нейтралью, для защиты линий при перегрузках и коротких замыканиях, а также для нечастых (до 6 включений в час) оперативных включений и отключений электрических сетей. ВРУ изготавливаются для применения с системами заземления TN-S, TN-C, TN-C-S. Применяются в промышленном и гражданском строительстве для жилых и общественных зданий.
Номинальные токи расцепителей автоматических выключателей и плавких вставок предохранителей на отходящих линиях выбираются при разработке проекта электрооборудования и указываются на электросхеме. В состав вводно-распределительного устройства ВРУ-8505 включены панели АВР для автоматического переключения на резерв освещения и силового электрооборудования при исчезновении напряжения нормального питания и предназначены для применения в сетях переменного тока с фазным напряжением до 220В.
Условия эксплуатации:
Высота над уровнем моря не более 2000 м; Температура окружающего воздуха от +1 до +40°С; Окружающая среда не взрывоопасная, не содержит агрессивных газов или паров, разрушающих металлы и изоляцию. Ошиновка ВРУ выдерживает без повреждений ударный ток короткого замыкания 10 кА. Степень защиты - IP40 и IP54 по ГОСТ 14254-96.
Особенности и преимущества:
При проектировании ВРУ8505 учтены требования Постановления правительства Москвы об энергосбережении, внедрены устройства защитного отключения (УЗО), автоматизированная система учета электропотребления (АСУЭ), учтены требования ГОСТов и ПУЭ-7, результаты проведенного анализа проектов электрооборудования жилых домов, позволивший создать унифицированные схемы электрощитовых для домов массового строительства, а также многолетний опыт разработки и внедрения подобных устройств в московском строительстве.