Muhandis qurilish byurosi
Har qanday loyiha ustida ishlash tegishli hujjatlarni yaratish bilan boshlanadi: matnli materiallar tayyorlash, chizmalar ishlab chiqish. Odatda u ishlab chiqarilayotgan ob'ekt haqida barcha ma'lumotlarni, shu jumladan tashqi ko'rinishi, dizayni, tanlangan metall va o'lchamlarini o'z ichiga oladi. Siz o'zingiz ushbu g'oyangizni amalga oshirib, standart dizaynni sotib olishingiz yoki muhandislik byurosining mutaxassislari bilan bog'lanib, o'zingiz bajarishingiz mumkin. Bunday tashkilotlarda modellarni loyihalashda katta tajribaga ega yuqori malakali mutaxassislar ishlaydi, ular barcha nuanslarni, shu jumladan mijozning xohish-istaklarini inobatga olishadi. Natijada, siz ortiqcha hisob-kitobsiz sifatli hisob-kitoblarni olasiz. Bundan tashqari, studiya xodimlari butun qismni ham, uning alohida qismini ham loyihalashlari mumkin.
Hisob-kitoblarni yaratish
Sxemaning dizayni umumiy qabul qilingan “Dizayn hujjatlarining yagona tizimi” standartlar bilan belgilanadi. Ular raqamli va harf belgilarining dekodlanishi va boshqa jihatlarni tartibga soladi. Chizishni rivojlantirish bo'yicha deyarli barcha ishlar chizma bilan boshlanadi va maxsus kompyuter dasturida bajariladi. Bu erda kerakli parametrlarning qiymati maksimal aniqlik bilan o'rnatiladi, bu esa olingan materiallarni raqamli boshqariladigan mashinalarda keyinchalik ishlatishga imkon beradi. Grafik muharririda kerakli qism tekis geometrik modellash (2D) rejimida chiziladi. Bundan tashqari, har qanday murakkablikdagi uch o'lchovli modellarni yaratish mumkin. Volumetrik dizayn dizayndagi ajralmas qismdir, chunki ular barcha funktsional elementlarni vizual ravishda baholash va bu yoki boshqa bo'lim yoki bo'lim qanday ko'rinishini ko'rish imkoniyatini beradi.
Agar kerak bo'lsa, ish qismlarini g'oyaga muvofiq tiklab, tarkibiy qismlarning holatini o'zgartirishingiz mumkin. Kompyuter dasturi shuningdek, hisob-kitoblarni yaratish uchun zarur bo'lgan muhim jismoniy xususiyatlarni olishga imkon beradi. Ularning yordami bilan kelajakdagi mahsulotning kuchi baholanadi va tanlangan metallning zo'riqish yoki siqilish holatlarida reaktsiyasi taxmin qilinadi. Ushbu qiymatlarni bilish uchun barcha ichki omillarning taqsimlanishini tahlil qilish kifoya qiladi, ya'ni: momentlar va kuchlar. Buning uchun qismning uzunligiga bog'liqlik tahlili qo'llaniladi.
Model loyihalash dizayni
To'g'ri mahsulotni yaratish uchun biz “Faber” muhandislik va dizayn byurosining xizmatlaridan foydalanishni taklif qilamiz. Biz nafaqat yuqori sifatli metall buyumlar ishlab chiqaramiz, balki chizmalar va hisob-kitoblarni mustaqil integratsiyalashgan holda ishlab chiqamiz. Byuroda haqiqiy professionallar ishlaydi. Ular yuqori malakaga, boy tajribaga va bilimlarga ega, ular turli maketlarni yaratishda faol qo'llaniladi. Loyihani yaratish uchun zarur bo'lgan vaqtni qisqartirish, shuningdek material sarfini kamaytirish uchun jarayonda zamonaviy dizayn usullari qo'llaniladi. Bularning barchasi bizga aniq loyiha hujjatlarini yaratish va ishlab chiqarilayotgan mahsulotlarning yuqori darajasini saqlashga imkon beradi. Byuro xodimlari mijozning har qanday, hatto mayda-chuyda tafsilotlarini va istaklarini inobatga olishadi. Bundan tashqari, barcha tarkibiy qismlar optimallashtirishga muvofiqligi tekshiriladi.

Инженерно-конструкторское бюро
Работа над любым проектом начинается с создания соответствующей документации: подготовки текстовых материалов, разработки чертежей. В ней обычно содержится вся информация о производимом объекте, включая его внешний облик, конструкцию, выбранный металл и габариты. Осуществить эту работу можно самостоятельно, реализовав свою идею и купив типовые схемы, или обратившись к услугам профессионалов из инженерно-конструкторского бюро. В подобных организациях работают высококвалифицированные специалисты с большим опытом проектирования моделей, они учитывают все нюансы, в том числе и пожелания заказчика. В результате вы получаете качественные расчеты без перерасхода материала. Кроме того, сотрудники студии могут сконструировать как целую деталь, так и ее отдельную часть.
Создание расчетов
Оформление схемы определяется общепринятыми стандартами Единой Системы Конструкторской Документации. Они регламентируют расшифровку цифровых и буквенных обозначений и другие аспекты. Практически все действия по разработке чертежа начинаются с эскиза и производятся в специальной компьютерной программе. Здесь значение необходимых параметров задается с максимальной точностью, что позволяет в дальнейшем использовать полученные материалы на станках с числовым программным управлением. В графическом редакторе нужная деталь прорисовывается в режиме плоского геометрического моделирования (2D). Помимо этого, возможно создание трехмерных моделей любой сложности. Объемные конструкции незаменимы при конструировании, так как дают возможность наглядно оценить все функциональные элементы и посмотреть, как будет выглядеть тот или иной разрез, сечение.
При необходимости можно менять положение компонентов, перестраивая заготовку в соответствии с задумкой. Компьютерная программа также позволяет получить важные физические характеристики, которые нужны для создания расчетов. Благодаря им оценивается прочность будущего изделия и предсказывается реакция выбранного металла в случае растяжения или сжатия. Чтобы узнать эти значения, достаточно проанализировать распределение всех внутренних факторов, а именно: моментов и сил. Для этого применяют анализ зависимости от длины детали
Проектирование моделей
Чтобы создать нужное изделие, предлагаем воспользоваться услугами инженерно-конструкторского бюро компании «ENERGO SYSTEMA NVA». Мы не только производим качественную металлопродукцию, но и занимаемся самостоятельной комплексной разработкой чертежей и расчетов. В бюро работают настоящие профессионалы своего дела. Они имеют высокую квалификацию, богатый опыт и знания, которые активно применяют при создании различных макетов. Чтобы сократить сроки создания проекта, а также снизить расход материала, в процессе работы применяются современные методы проектирования. Все это позволяет нам создавать точную проектную документацию и поддерживать высокий уровень изготавливаемой продукции. Сотрудники бюро учитывают любые, даже самые малейшие, детали и пожелания заказчика. Кроме того, все комплектующие проверяются на соответствие оптимизации.