Schneider Electric O'zbekiston bozoriga kirdi
Kompaniya MDH mamlakatlari bilan 20 yildan ziyod ish olib bormoqda, biroq o'tgan yili respublikamizning energetika bozorida "Humo Arena" qurilishi, Islom sivilizatsiyasi markazi va boshqa qator loyihalarda ishtirok etib, o'z ifodasini topdi.
Endilikda Toshkent shahrida kompaniyaning vakolatxonasi ish olib boradi, shuningdek, "Energo Systema NVA"MCHJ XK ishlab chiqarish maydonchasida hamkorlar bilan hamkorlikda yuqori voltli va past kuchlanishli elektr stansiya uskunalarini yig'ish loyihasi amalga oshiriladi.
Kompaniya hamkorlarga texnik yechimlarni, shuningdek, kredit resurslarini taqdim etadi, vatandoshlar esa sanoat yig'ilishini amalga oshiradi,-deydi MDH mamlakatlaridagi kompaniya biznes strategiyasini rivojlantirish vitse-prezidenti Armen Badalov.
- O'zbekistonda energetika, sanoat va IT - xizmatlar sohasida keng ko'lamli loyihalar amalga oshirilmoqda, - dedi Respublika iqtisodiyot va sanoat vaziri o'rinbosari Botir Usmonov. - Jahonga mashhur energetika kompaniyasining ishtiroki ushbu loyihalarga ilg'or texnologik yechimlarni joriy etishga ko'maklashadi.
Schneider Electric – energiya boshqaruvi va sanoat avtomatizatsiyasi bo'yicha taniqli mutaxassis-fuqarolik va uy-joy qurilishi, sanoat, energetika, infratuzilma va ma'lumotlar markazlari uchun keng qamrovli energiya tejaydigan echimlarni taklif qiluvchi yuzdan ortiq mamlakatlarda ishlaydi.

22 апреля 2019г. Schneider Electric выходит на рынок Узбекистана
Компания работает со странами СНГ уже более 20 лет, однако на энергетическом рынке нашей республики проявилась лишь в прошлом году, приняв участие в ряде реализуемых проектов – строительство «Хумо Арена», Центра исламской цивилизации и других.
Теперь в Ташкенте будет работать представительство компании, а также реализован совместный с партнерами проект по сборке высоковольтного и низковольтного электрощитового оборудования на производственной площадке ИП ООО «Energo Systema NVA».
Schneider Electric - признанный эксперт в управлении энергией и промышленной автоматизации – работает более чем в ста странах, предлагая комплексные энергоэффективные решения для гражданского и жилищного строительства, промышленности, энергетики, инфраструктуры и центров обработки данных.