Schneider Electric kompaniyasining ofisining ochilishi
Energiya va avtomatlashtirishni boshqarish bo'yicha Jahon mutaxassisi Schneider Electric kompaniyasi O'zbekiston Respublikasida ofisning ochilishini e'lon qildi. Endilikda Toshkent shahrida kompaniyaning vakolatxonasi ish olib boradi, shuningdek, "Energo Systema NVA"MCHJ XK ishlab chiqarish maydonchasida hamkorlar bilan hamkorlikda yuqori voltli va past kuchlanishli elektr stansiya uskunalarini yig'ish loyihasi amalga oshiriladi.
Tadbir davomida O'zbekiston Respublikasi iqtisodiyot va sanoat vaziri o'rinbosari Botir Usmonov, shuningdek, Fransiyaning O'zbekistondagi elchisi Violen de Vilmoren o'z fikr-mulohazalari bilan o'rtoqlashdilar.
Schneider Electric kompaniyasining rahbarlari, o'z navbatida, rivojlanish natijalari va rejalari, shuningdek, ulardan foydalanish O'zbekiston energetika, neft-gaz, transport, sanoat va qurilish tarmoqlarini yanada samarali rivojlantirishga yordam beradigan echimlar haqida so'zlab berdi.
Tadbir doirasida mehmonlar, O'zbekenergo, O'zbekneftgaz, O'zkhimprom, Toshkentsiti, Beeline, uzat kabi yirik kompaniyalar vakillari, shuningdek, Schneider Electric sherigi, Energo Systema NVA kompaniyasining ishlab chiqarish maydoniga tashrif buyurishdi. Ushbu yechimlar AGMK, Discover Invest, TMZ, O'zbektelekom, Navoiyazot, Maksam Chirchiq shaharlarida joriy etilgan.
Tadbir oldidan Schneider Electric rahbarlari O'zbekiston Respublikasi iqtisodiyot va sanoat vaziri Botir Xodjaev bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.

16 мая 2019г. Открытие офиса компании Schneider Electric в Ташкенте
Компания Schneider Electric, мировой эксперт в области управления энергией и автоматизации, объявила об открытии офиса в Республике Узбекистан. Теперь в Ташкенте будет работать представительство компании, а также реализован совместный с партнером проект по производству высоковольтного и низковольтного электрощитового оборудования на производственной площадке ИП ООО «Energo Systema NVA».
К событию была приурочена деловая конференция, во время которой своим видением цифрового развития страны поделились Заместитель министра экономики и промышленности Республики Узбекистан Ботир Усмонов, а также Посол Франции в Республике Узбекистан Виолен де Вильмор.
Лидеры компании Schneider Electric, в свою очередь, рассказали об итогах и планах развития, а также о решениях, применение которых будет способствовать более эффективному развитию энергетической, нефтегазовой, транспортной, промышленной и строительных отраслей Узбекистана.
В рамках мероприятия гости, представители крупнейших компаний Узбекистана, среди которых Узбекэнерго, Узбекнефтегаз, Узхимпром, ТашкентСити, Билайн, Узатом, также посетили производственную площадку партнера Schneider Electric, компании Energo Systema NVA, на базе которого уже осуществляется производство низковольтного и высоковольтного оборудования Schneider Electric. Эти решения уже были внедрены в АГМК, Discover Invest, ТМЗ, Узбектелеком, НавоиАзот, Максам Чирчик.
В преддверии мероприятия состоялась встреча лидеров Schneider Electric с министром экономики и промышленности Республики Узбекистан Ботиром Ходжаевым.